ZIMOWE SPORTOWE ZMAGANIA

Nasza „DRUŻYNA PIERŚCIENIA” wzięła ostatnio udział w Spartakiadzie Zimowej organizowanej przez Zespół Wsparcia Środowiskowego nr 2.To wydarzenie miało miejsce w Seminarium Duchowym na hali sportowej.     Drużyny liczyły po 5 osób, a samych drużyn było 5.

Przed rozpoczęciem zawodów, naszym zawodnikom wydawało się wszystko proste i czuli w sobie potężną moc, niczym herosi. Lecz w trakcie konkurencji sportowych okazało się, że niektórzy mają problem z przełożeniem szarfy. Wniosek – od jutra wszyscy chodzimy do naszej Pani Marty – fizjoterapeutki na dodatkowe ćwiczyć, żeby pozbyć się „beczułki” z przodu J. A to był dopiero początek zmagań. Kolejne konkurencje też do łatwych nie należały. Bo jak tu w trakcie spartakiady rozwiązać problem natury filozoficznej, gdy jeden z naszych zawodników biega nie z pięty na palce tylko z palców na piętę. Ale dali radę i cała nasza drużyna ukończyła wszystkie konkurencje ku zaskoczeniu i dużej radości z zajęciem II miejsca.

Dla wszystkich uczestników Zimowej Spartakiady najważniejszy był fakt, że cała impreza miała charakter integracyjny, a rywalizacja była fear play. Bo przecież nie chodzi o wygraną, ale o to aby się spotkać, wspólnie poruszać, porozmawiać a na koniec zjeść pyszną grochówkę i ciacho.

Dziękujemy za możliwość udziału w tej wspaniałej imprezie.