Wycieczka do Trzebieży

W kanon cyklicznych imprez wyjazdowych  wpisała się TRZEBIEŻ jako inauguracja sezonu rekreacyjno – wypoczynkowego.
W tym roku również znaleźliśmy sponsora – firmę GLENMARK, dzięki któremu stał się możliwym taki wspaniały wyjazd,  a przy tym zabawa i rywalizacja w różnych grach zespołowych.
Wczesnym rankiem, po śniadaniu wyruszyliśmy wraz z uczestnikami ŚDS i Domu Klubu Pod Fontanną na miejsce wypadu. Już w autokarze zaczęliśmy zabawę, ćwicząc śpiew. Po przybyciu na miejsce wszyscy dowiedzieli się jaki jest plan dnia.
Drugie śniadanie pokrzepiło i łasuchów, i tych, którzy mieli rozegrać mecze piłki nożnej i unihokeja.
Silny doping uczestników był niezmiernie ważnym elementem motywującym zawodników do wielkiego poświęcenia i wyzwalał jeszcze większą potrzebę zdobycia chociażby jednego gola dla swojej drużyny. Po rozegraniu meczów piłki nożnej rozegrano konkurencje przeciągania liny, a następnie zaproszono chętnych do udziału w marszu z kijkami tzw. Nordic Working.
Po powrocie ze spaceru czekał już na nas pyszny obiad , a potem lody…
To nie był jednak koniec atrakcji. Pan Stanisław Kapłoński – mieszkaniec naszego Domu, jak zawsze nie zapomniał o rozgrywce szachowej i ponieważ czas ku temu sprzyjał wyzwał do rozgrywki ulubionego swojego przeciwnika Dyrektora- Pana Leopolda Chełmińskiego. Planszowe szachy odtworzono na wielkiej planszy,  gdzie rolę figur odegrali mieszkańcy i uczestnicy wyjazdu.
Nie dokończono jednak partii ponieważ ….. silny wiatr zwiał szachy i uniemożliwił dalsze ruchy figur. Jednogłośnie przeciwnicy pogratulowali sobie nierozstrzygniętej partii. W międzyczasie,  pod namiotem przy dźwiękach gitar i innych instrumentów muzycznych rozśpiewane towarzystwo ćwiczyło gardła odśpiewując między innymi. „Hej sokoły” czy „ My Cyganie”. Muzyka disco polo porwała innych do tańca i … i nikt nie zauważył, że czas wracać do Domu. Pan Dyrektor serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie, zwycięzcom wręczył dyplomy , a pozostałym pogratulował trudu i wysiłku. I tak pełni wrażeń wróciliśmy do Szczecina.
mecz piłki nożnejprzeciąganie linyrzut do koszazdjęcie drużyny DPSa to nasz sponsor...zawody unihokejamarsz z kijkamina pożegnanie ...wszyscy razemprzed odjazdem