Sztuka łączy – Plener malarski

            13 września 2011 roku  w Płoni na placu sportowo – rekreacyjnym  przy ul. Uczniowskiej – Kołbackiej dobył się III  integracyjny plener malarsko-plastyczny „Sztuka łączy”. Był on kolejnym przedsięwzięciem w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Równe szanse, równy dostęp”.

Piknik został zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodzin  i Opiekunów Osób Chorych Psychicznie „Rodzina” oraz Dom Pomocy Społecznej przy ul. Wł. Broniewskiego.

W imprezie udział wzięli przedstawiciele Rady Miasta Szczecin, Rady  Osiedla Płonia, Jezierzyce, Śmierdnica, uczniowie Zespołu Szkół nr 11, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 i nr 2, Domu-Klubu Pod Fontanną, Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wł. Broniewskiego, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej,  przedstawiciele środowiska lokalnego oraz mieszkańcy Osiedla.

Celem Pleneru była integracja osób chorych psychicznie  ze środowiskiem lokalnym.

Wielu uczestników pleneru wzięło udział w malowaniu indywidualnym i grupowym. Młodzież szkolna realizowała się  w rękodzielnictwie jakim był wyrób biżuterii.

Wspólnie bawiliśmy się przy ognisku i pieczeniu kiełbasek , atmosferę umilało nam wspólne muzykowanie i piękna pogoda, która dopisała jak na zmówienie.

Plener zakończyliśmy wspólnym zdjęciem i wystawą prac malarskich. W doskonałych humorach rozeszliśmy się z obietnicą ponownego spotkania za rok.
Mościszki malują
Pierwsze pociągnięcia pędzlem
Inspirujący krajobraz
Każdy znajdzie coś dla siebie
Przerwa na kiełbaskę
cd. arcydzieła
Ma się ten talent...
Galeria pod chmurką
5 min. dla fotoreporterów;)