DOMOWE KISZENIE OGÓRKÓW

Pewnego pięknego dnia dostarczono do naszego Domu zaproszenie z Domu Pomocy Społecznej im. Edmunda Wojtyły przy ul. Lubomirskiego 7 w Szczecinie do udziału w reaktywowanym konkursie z cyklu pt. „Czy wiesz co jesz?”.

Zakasaliśmy rękawy i wspólnymi siłami na tę okoliczność ukisiliśmy ogórki, stworzyliśmy prezentację oraz przygotowaliśmy się do testu z wiedzy o zdrowej żywności.

Dnia 22 czerwca 2023r. wyruszyliśmy z trójką Mieszkańców wyposażeni w słoik kiszonych ogórków, laptopa z prezentacją i głowami pełnymi wiedzy na temat probiotyków, prebiotyków i synobiotyków na wspomniany konkurs. Godziny przygotowań opłaciły się ponieważ mimo, że rywalizacja była mocna i wszystkie placówki były bardzo dobrze przygotowane to nasi Mieszkańcy zajęli trzecie miejsce na podium. W nagrodę każdy z uczestników dostał bon do kawiarni, kimchi i kombuczę. Oczywiście na zakończenie tego wydarzenia poczęstowano nas pysznym ciepłym obiadkiem i smacznym ciastem z kawusią.

Dziękujemy za opiekę, za dobrą zabawę i możliwość poszerzenia naszej wiedzy na temat zdrowej żywności. Teraz baczniej przyglądamy się temu co kupujemy w sklepie. Wyglądamy z wypiekami na twarzy kolejnego konkursu.