II Konkurs Recytatorski im. Janiny Kuligowskiej
wtorek, 14 lipca 2015
30.06.2015 – w Domu Klubie Galeria „Pod Fontanną” odbył się II Konkurs Recytatorski im. Janiny Kuligowskiej. W tym roku każdy uczestnik konkursu przygotował prezentację wiersza satyrycznego i zabawnego skeczu. Nasz Dom reprezentował pan Henryk Ciuciura – wykonał wiersz Juliana Tuwima „Ewa” i skecz z repertuaru kabaretu „Wesoły Bronek” pt. „Muzyk rockowy do żeniaczki gotowy”. Występ był bardzo udany, rozbawił wszystkich widzów i członków jury.
 
Konkurs Literacki
wtorek, 14 lipca 2015
29.06.2015 – trzej mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w konkursie literackim nt. „Lalki” Bolesława Prusa zorganizowanym przez Zespół Wsparcia Środowiskowego nr 2. Uczestnicy konkursu rozwiązali test dotyczący faktów z życia Bolesława Prusa i treści powieści „Lalka”. Przedstawiciele naszego Domu odpowiedzieli na pytania bezbłędnie. Konkurs przeprowadzony został w miłej, przyjacielskiej atmosferze, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.
 
VIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Żeglarskiej
wtorek, 14 lipca 2015
26.06.2015 – w DPS przy ul. Romera odbył się VIII Wojewódzki Przegląd Piosenki Żeglarskiej. Nasz Dom reprezentował zespół muzyczny „Bronek Band”, który wykonał kilka szant. Występ bardzo podobał się publiczności, która przyjęła naszych muzyków głośnymi oklaskami. Po występie nasi mieszkańcy mieli okazję do wspólnego tańca, integracji z przedstawicielami innych placówek i spożycia smacznego poczęstunku.
 
Premiera Kabaretu „Wesoły Bronek”
wtorek, 14 lipca 2015
25.06.2015 – w świetlicy naszego Domu odbyła się premiera nowego programu Kabaretu „Wesoły Bronek” pt. „Karp po polsku”. Tym razem aktorzy kabaretu przedstawili satyryczny obraz typowej polskiej rodziny za pomocą własnoręcznie wykonanych pacynek. Występ rozbawił widownię, która spontanicznie reagowała nagradzając aktorów głośnym śmiechem i gromkimi brawami.
 
Impreza integracyjna w plenerze
wtorek, 14 lipca 2015
24.06.2015r – zostaliśmy zaproszeni na plenerową imprezę integracyjną do DPS Brzeziny. Przedstawiciele naszego Domu spędzili czas w bardzo przyjaznej atmosferze – biesiadowali, brali udział w tańcach i koncertach muzycznych.
 
VII Konkurs żywieniowy „Czy wiesz, co jesz?”
wtorek, 14 lipca 2015
16.06.2015r – odbył się VII Konkurs żywieniowy „Czy wiesz, co jesz?”, tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Słodkie smaki dzieciństwa”. W konkursie oprócz mieszkańców naszego Domu uczestniczyły czteroosobowe drużyny: z DPS przy ul. Kruczej, DPS przy ul. Romera i DPS przy ul. Lubomirskiego, ze Środowiskowego Domu Wsparcia i Stowarzyszenia „Więź”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali nie tylko wysoki poziom wiedzy teoretycznej ale też oryginalne, wykonane własnoręcznie desery. Członkowie jury bardzo wysoko ocenili przygotowanie uczestników do konkursu.
 
Spartakiada Sportowa
wtorek, 14 lipca 2015
02.06.2015r – braliśmy udział w spartakiadzie sportowej zorganizowanej przez Środowiskowy Dom Samopomocy. Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w różnego typu konkurencjach, takich jak: rzut piłką lekarską i rzut do kosza, skok w dal, bieg przełajowy. Oprócz sportowej rywalizacji uczestnicy spartakiady reprezentujący różne placówki mieli okazję lepiej się poznać i zaprzyjaźnić.
 
Wycieczka do Nowego Warpna
wtorek, 14 lipca 2015
19.05.2015r – mieszkańcy i pracownicy naszego Domu wyjechali na wycieczkę autokarową do Nowego Warpna. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy miasteczko, podziwialiśmy piękne krajobrazy, spacerowaliśmy promenadą nad Zalewem Szczecińskim połączoną ze szlakiem słynnych żeglarzy. Wśród tych turystycznych atrakcji nie zabrakło też wyjątkowo smacznej rybki z frytkami i wspólnego muzykowania przy akompaniamencie gitary.
 
Spotkanie Wielkanocne
wtorek, 14 lipca 2015
04.04.2015r – odbyło się spotkanie Wielkanocne, w którym uczestniczyli Mieszkańcy i pracownicy Domu, a także Gość - Ksiądz Biskup Jan Gałecki. Tradycyjne potrawy, odświętnie udekorowana świetlica, eleganckie stroje sprawiły, że na spotkaniu panowała wyjątkowa, rodzinna atmosfera.
 
Występ z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn
wtorek, 14 lipca 2015
09.03.2015r – odbył się występ estradowy z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. W koncercie pt. „Twoja twarz brzmi znajomo II” wystąpili mieszkańcy i pracownicy naszego Domu wcielając się w znane gwiazdy estrady. Po koncercie przedstawiciele Rady Mieszkańców złożyli życzenia i wręczyli wszystkim uczestnikom słodkie niespodzianki.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3